Wystawa Magdaleny Szyszkowskiej – wernisaż 10 czerwca o godzinie 16.00.

Galeria Domu Papiernika serdecznie zaprasza 10 czerwca (wtorek) o godzinie 16.00 na wernisaż wystawy „Za – czerpnięte z natury”  Magdaleny Szyszkowskiej.  Wystawa czynna do 7 lipca.

 

Za- czerpnięte z natury

Papier unikatowy ( ręcznie czerpany z roślin) stał się dla mnie obszarem artystycznej fascynacji. Technika czerpania papieru pozostaje niezmieniona od ponad 2000 lat, kiedy to po raz pierwszy zastosowali ją Chińczycy, a do rangi dzieł sztuki podnieśli Japończycy, nazywając go Darem Boga.

Proces tworzenia papieru czerpanego niesie ze sobą pierwiastek pierwotnego kontaktu z naturą, i namacalnie doświadczamy tworzenia, przechodząc przez etapy rośliny, pulpy, aż do bardziej lub mniej kontrolowanego efektu końcowego.

Źródła inspiracji w moich obrazach z papieru czerpanego odwołują się do świata natury, przetworzonego i zapisanego w formie abstrakcyjnych znaków.

Pragnę aby oglądający, sam dał się ponieść intuicji i wyobraźni, aby ujrzał w nich to, co jest dla niego najważniejsze, w zwyczajnym-nadzwyczajnym świecie natury.”

Magdalena Szyszkowska

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.