„HORYZONT/ HORIZON Grafika? Malarstwo? Marzena Łukaszuk” – wernisaż 10 kwietnia godzina 18.00

Galeria Domu Papiernika ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy prac Marzeny Łukaszuk – 10 kwietnia (czwartek) o godzinie 18.00 – „HORYZONT/ HORIZON Grafika?  Malarstwo? Marzena Łukaszuk„. Wystawa czynna do 11 maja.

Wystawa ma charakter eksperymentatorski i poznawczy, pod względem technologicznym, formalnym, ale również treściowym (duchowym). Jest prezentacją prac z pogranicza grafiki ( wypukłodruku) i malarstwa (atrament, tusz, akwarela na papierze) powstałych pod wpływem inspiracji Kulturą (językiem), Naturą oraz pod wpływem  bodźca jakim był ministerialny projekt badawczy.

 

_______________________________

Marzena Łukaszuk urodzona  w 1980 roku w Białej Podlaskiej.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (Wydział Grafiki i Malarstwa). Dyplom z wyróżnieniem w grudniu 2005 roku w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego i Pracowni Papieru prof. Ewy Latkowskiej – Żychskiej.
Obecnie asystentka w Pracowni Rysunku prof. Zdzisława Olejniczaka na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, papierem czerpanym, grafiką (techniki wypukłodruku, litografia) oraz ilustracją. Członek Polskiej Sekcji IBBY od roku 2006.
Uczestniczyła w 9 wystawach indywidualnych w kraju i ponad 50 zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych, a także w konkursach i aukcjach sztuki.